Byliśmy w Dorsten!

W dniach 1-4 czerwca 2023 roku Rybnickie Stowarzyszenie „Rybnik-Europa” zorganizowało wyjazd do miejscowości Dorsten w Niemczech, które jest jednym  z miast partnerskich Rybnika, na organizowane tam przez miejscową Polonię i władze miasta Dorsten „Dni Rybnika”. 
W wyjeździe wzięła udział również grupa piłkarzy rocznika 2008 RKP-ROW Rybnik którzy mieli możliwość poznać Dorsten i okolice, skorzystać z miejscowego Aquaparku, zwiedzić miejscową kopalnię „Leopold” i skonfrontować swoje umiejętności z lokalnymi drużynami. Mimo tego że nasi przeciwnicy byli w większości starsi i mieli przewagę fizyczną to nasi zawodnicy górowali nad nimi umiejętnościami piłkarskimi i kulturą gry. W 4 meczach nasi zawodnicy odnieśli 1 remis i 3 zwycięstwa, niesieni dopingiem sympatycznych tancerek z rybnickiego MDK-u.  
Turniej połączono z rodzinnym festynem przy grillu. Po meczach nasza drużyna otrzymała Puchar za zwycięstwo, a wszyscy uczestnicy okolicznościowe koszulki z nadrukami upamiętniającymi imprezę i pobyt w Dorsten.    
W imieniu Zarządu klubu dziękujemy zawodnikom i opiekunom za godne reprezentowanie naszego klubu  i dyscyplinę w trakcie całego wyjazdu, zaś władzom Stowarzyszenia „Rybnik-Europa” , z Panem Arkadiuszem Skowronem na czele, za zaproszenie i opiekę.

Prezes Janik Jan

Grupa z opiekunami i rybniczaninem mieszkającym na stałe w Dorsten i prowadzącym szkółkę bramkarską – Grzegorzem Pogorzelczykiem, przed hotelem w którym nocowaliśmy.

Cała ekipa przed budynkiem Aqaparku w Dorsten.

Pamiątkowe zdjęcie drużyny z Prezesem Janem Janikiem który w trakcie turnieju pełnił opiekę trenerską nad drużyną.

Wycieczka edukacyjno-poznawcza na kopalnię-muzeum „Leopold” gdzie w hali eksponowana jest maszyna wyciągowa, a w gablotach krajobrazy lokalnych  rejonów górniczych oraz różne eksponaty związane z pracą i życiem codziennym górników.

To czego „misie nie lubią najbardziej” czyli część oficjalna obchodów. Ale nikt nie zasnął !?

Zdjęcie całej ekipy z A. Skowronem (górne) i drużyną gospodarzy (dolne)