O nas

Witam serdecznie w Szkółce Piłkarskiej RKP-ROW Rybnik. Rybnicki Klub Piłkarski – Szkółka Piłkarska ROW w Rybniku, bo tak brzmi pełna nazwa naszego klubu, powstałego na gruzach ROW-u Rybnik, klubu który w najlepszych latach dla polskiej piłki walczył w I lidze z czołowymi drużynami w kraju.
Po kolejnych degradacjach i w końcu likwidacji klubu, w 1994 r. nastąpiła reaktywacja działalności sekcji piłki nożnej.
W roku 2001 klub został zarejestrowany w rejestrze stowarzyszeń Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem 0000000650.
Posiadamy status organizacji pożytku publicznego (OPP) i możemy przyjmować darowizny z 1% podatku dochodowego od osób fizycznych, do czego szczerze zachęcamy.
Klub prowadzi zajęcia wyłącznie z dziećmi i młodzieżą. W regularnych zajęciach bierze udział ponad 500 dzieci w 14 grupach rozgrywkowych, czterech przedrozgrywkowych, oraz 12 grupach Piłkarskiego Przedszkola, w wieku od 3 lat do wieku trampkarza, czyli do II klasy gimnazjum. Współpracujemy ściśle z Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego nr 6 w Rybniku i klubem KS ROW 1964 RYBNIK, gdzie kierujemy naszych wychowanków którzy osiągną wiek juniora i chcą rozwijać swój talent piłkarski. Najlepszym potwierdzeniem efektywności tej współpracy są nasi wychowankowie w kadrze Polski U-18.
Naszą działalność prowadzimy na obiektach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rybniku przy ulicy Gliwickiej 72 oraz w ZS nr 3 w Rybniku i kilkunastu szkołach rozrzuconych w różnych dzielnicach naszego miasta. Dysponujemy znakomitą bazą sportową: 3 pełnowymiarowymi boiskami piłkarskimi, w tym oświetlonym boiskiem ze sztuczną nawierzchnią. Posiadamy znakomitą kadrę szkoleniową, która w większości wywodzi się spośród naszych wychowanków.
Nasz klub utrzymuje się głównie z dotacji UM Rybnika, składek, wpłat rodziców i sponsorów. Wspiera nas również duża grupa wolontariuszy, głównie rodziców naszych zawodników.
Naszym celem jest nie tylko szkolenie sportowe, ale również szeroko rozumiane wychowanie przez sport. W Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego młodzież ma szansę na łączenie uprawiania ulubionej dyscypliny sportowej z nauką. To szansa jaką ma niewielu w naszym regionie. Nasza działalność służy także poprawie kondycji zdrowotnej dzieci i młodzieży oraz poprawie bezpieczeństwa w mieście poprzez stworzenie młodzieży alternatywnych form spędzania wolnego czasu.

Zapraszamy na nasze boiskach wszystkich chętnych do uprawiania najpopularniejszej dyscypliny sportowej – piłki nożnej!!!
– Zapraszamy kibiców do kibicowania, a sponsorów do sponsorowania!!!
– Serdecznie zapraszamy do odwiedzania naszej strony internetowej,
– Zapraszamy wszystkich do wspólnej dobrej zabawy.

 

Prezes RKP-ROW Rybnik
Jaszczuk Stanisław