RKPROWRYBNIK.PL – oficjalna strona RKP ROW RYBNIK » O nasO nas

- Witam serdecznie w Szkółce Piłkarskiej RKP-ROW Rybnik .
Rybnicki Klub Piłkarski – Szkółka Piłkarska ROW Rybnik, bo tak brzmi pełna nazwa naszego klubu, powstał na gruzach ROW-u Rybnik, klubu który w najlepszych latach dla polskiej piłki walczył w I lidze z czołowymi drużynami w kraju.
Po kolejnych degradacjach i w końcu likwidacji klubu, w 1994r. nastąpiła reaktywacja działalności sekcji piłki nożnej.
W roku 2001 klub został zarejestrowany w rejestrze stowarzyszeń Krajowego Rejestru Sądowego, pod numerem 0000000650 .
Od dwóch lat posiadamy status organizacji pożytku publicznego (OPP), i możemy przyjmować darowizny z 1% podatku dochodowego od osób fizycznych, do czego szczerze zachęcamy.
Klub prowadzi zajęcia wyłącznie z dziećmi i młodzieżą . W regularnych zajęciach bierze udział około 250 dzieci w 9 grupach rozgrywkowych i czterech przed rozgrywkowych, w wieku od 6 do 16 lat , do III klasy gimnazjum. Współpracujemy ściśle z Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego nr 6 w Rybniku i klubem KS ENERGETYK ROW RYBNIK, do którego kierujemy naszych wychowanków chcących rozwijać swój talent piłkarski.
Naszą działalność prowadzimy na obiektach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rybniku przy ulicy Gliwickiej 72 oraz w ZS nr 3 w Rybniku . Dysponujemy znakomitą bazą sportową : 5 pełnowymiarowymi boiskami piłkarskimi, w tym oświetlonym boiskiem ze sztuczną nawierzchnią .
Nasz klub utrzymuje się głównie z dotacji UM Rybnika, składek, wpłat rodziców i sponsorów . Wspiera nas również duża grupa wolontariuszy, głównie rodziców naszych zawodników .
Naszym celem jest nie tylko szkolenie sportowe, ale również szeroko rozumiane wychowanie przez sport . W Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego młodzież ma szansę na łączenie uprawiania ulubionej dyscypliny sportowej z nauką. To szansa jaką ma niewielu w naszym regionie. Nasza działalność służy także poprawie kondycji zdrowotnej dzieci i młodzieży, oraz poprawie bezpieczeństwa w mieście, poprzez stworzenie młodzieży alternatywnych form spędzania wolnego czasu .
-Serdecznie zapraszamy do odwiedzania naszej strony internetowej :
-Zapraszamy na nasze boiskach wszystkich chętnych do uprawiania najpopularniejszej dyscypliny sportowej – piłki nożnej !!!
-Zapraszamy kibiców do kibicowania, a sponsorów do sponsorowania !!!
-Zapraszamy wszystkich do wspólnej dobrej zabawy .

Prezes RKP-ROW Rybnik
Jaszczuk Stanisław


19/02/2012Brak komentarzy »

Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Zostaw komentarz
Copyright (c) 2011 RKP ROW RYBNIK