Wicemistrzowie Śląska! Słów kilka o minionym sezonie rocznika 2008

Choć kurz po sezonie 2021/2022 pomału opada, a za rogiem czai się już nadchodzący, warto kilka dłuższych zdań poświęcić tegorocznym Wicemistrzom Śląska, których mamy w roczniku 2008.


Piłkarze swoje przygotowania do wiosennych rozgrywek rozpoczęli już od treningów od 10 stycznia. Rozpoczęcie meczów mistrzowskich, poprzedził tygodniowy obóz w Kołobrzegu (06.03.22 – 13.03.22), a same rozgrywki wystartowały 20.03.2022.

Do 12.06.22, rocznik ten rozegrał w I Lidze Wojewódzkiej 14 meczów – w tym 8 zwycięstw, 3 remisy i 3 porażki. Tym samym bardzo niewiele zabrakło by wystąpić w barażach do Centralnej Ligi Juniorów!

Drużynę do sezonu przygotowywali: Krzysztof Podleśny, Adam Wieczorek (trener przygotowania motorycznego) oraz Oskar Jasiak (trener bramkarzy).

KADRA WICEMISTRZÓW ŚLĄSKA
MLECZKO, WIECZOREK KAMIL , REK (rocznik 2009) – bramkarze

FILEC A, FILEC P, WIECZOREK IGOR, BARANEK, TLOŁKA, PRUS, PIETKUN, PAPIEROK, DEREZIŃSKI, MACHNICA, MACHULEC, ROJEK, JARGOŃ, SZYBIAK, WIŚNIEWSKI, MATUSZEK wszyscy 2008

oraz MYSZOR, RÓŻALSKI, WRÓBLEWSKI, PARMA, BOSSY; LEŚNIAK rocznik 2009

KAPITAN DRUŻYNY – ADAM FILEC – reprezentant ŚLĄSKA – (od nowego sezonu przechodzi do GKS KATOWICE). Adamowi życzymy powodzenia w nowym Klubie!

TABELA C2 TRAMPKARZ – I Liga Wojewódzka

1. TS STAL-ŚRUBIARNIA ŻYWIEC

2. RKP SP ROW RYBNIK

3. ZAGŁĘBIE S.A. SOSNOWIEC

4. BBTS PODBESKIDZIE 

5. GKS GIEKSA KATOWICE

6. RKS RAKÓW CZĘSTOCHOWA S.A.

7. GÓRNIK ZABRZE S.A.

8. APN SMS TYCHY

 

Kilka pytań do trenera Krzysztofa Podleśnego

Jak trener ogólnie cenia sezon?

I liga wojewódzka to 8 najlepszych drużyn województwa Śląskiego – zajęcie drugiego miejsca jest ogromnym sukcesem tej drużyny. Do walki o baraże do CLJ zabrakło bardzo niewiele. W I LIDZE każdy mecz wymaga ogromnej koncentracji, dobrego przygotowania pod każdym względem sztuki piłkarskiej (wymaganej od zawodników na tym poziomie).

Jaki moment w sezonie wydawał się najcięższy?

Trudnymi momentami w obecnych rozgrywkach były porażki z drużyną ŻYWCA oraz GKS KATOWICE – które podcięły nam skrzydła i wkradła się chwilowa niepotrzebna nerwowość.

Czy jest ktoś, kogo trener wyróżniłby szczególnie za ten sezon?

Zawodnicy z którymi pracuję już 4 lata, z roku na rok robią ciągłe postępy (otrzymują zaproszenia na testy z wielu klubów, są monitorowani przez skautów). Sumienne podejście do zajęć treningowych jest odzwierciedleniem naszej gry na boisku. Ciężka praca którą zawodnicy wykonują w czasie treningów, meczów sparingowych, meczów mistrzowskich daje nam wiele satysfakcji oraz napędza do jeszcze cięższej pracy.

Jakie plany i założenia na przyszły sezon?

Przygotowania do rundy jesiennej rozpoczniemy w dniu 18.07.22. W okresie od 06.08 do 13.08 będziemy przebywać na obozie w Stroniu Śląskim. Rozpoczęcie rozgrywek nastąpi w dniu 21.08.22 na naszym boisku gdzie zmierzymy się z drużyną RAKOWA Częstochowa.

W naszej drużynie witamy wychowanka Przyszłości Rogów (trener P. Daria Kasperska) DAWIDA RUTYNĘ, któremu życzymy wielu sukcesów.

Dziękujemy Prezesowi Klubu, wszystkim trenerom, rodzicom oraz Pani Ewie za pomoc i zaangażowanie w budowanie drużyny rocznika 2008. Osobne podziękowania kierujemy do pracowników rybnickiego MOSIRU za przygotowanie boisk do treningów oraz możliwość rozgrywania meczów mistrzowskich na Stadionie Miejskim.