O nas

Witam serdecznie w Rybnickim Klubie Piłkarskim – Szkółka Piłkarska ROW w Rybniku – bo tak brzmi jego pełna nazwa. Klub powstał na gruzach ROW-u Rybnik, który w najlepszych latach dla polskiej piłki walczył w I lidze z czołowymi drużynami  naszego kraju. Transformacja ustrojowa i restrukturyzacja państwowych zakładów pracy, na których w słusznie minionym okresie, opierał się cały polski sport, doprowadziła w końcu do likwidacji klubu.

W 1994 r. nastąpiła reaktywacja działalności sekcji piłki nożnej pod nazwą Rybnicki Klub Piłkarski w Rybniku. W późniejszych latach klub zmienił swoją nazwę do tej która obowiązuje do dnia dzisiejszego i skoncentrował się na pracy z najmłodszymi.
W roku 2001 klub został zarejestrowany w rejestrze stowarzyszeń Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem 0000000650 .
Posiadamy status organizacji pożytku publicznego (OPP) i możemy przyjmować darowizny z 1% podatku dochodowego od osób fizycznych, do czego szczerze zachęcamy.

Klub prowadzi zajęcia wyłącznie z dziećmi i młodzieżą w wieku od 3 lat do wieku trampkarza. W regularnych zajęciach bierze udział ponad 500 dzieci w 18 grupach rozgrywkowych, oraz 12 grupach przed rozgrywkowych Piłkarskiego Przedszkola, Współpracujemy ściśle z Zespołem Szkół Mistrzostwa Sportowego nr 3 w Rybniku i klubem KS ROW 1964 RYBNIK, gdzie kierujemy naszych wychowanków którzy chcą rozwijać swój talent piłkarski. Najlepszym potwierdzeniem efektywności tej współpracy są nasi wychowankowie w kadrze Polski różnych grup wiekowych.

Naszą działalność prowadzimy na obiektach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rybniku przy ulicy Gliwickiej 72 oraz w ZS nr 3 w Rybniku i kilkunastu szkołach rozrzuconych w różnych dzielnicach naszego miasta. Dysponujemy dobrą bazą sportową: 3 pełnowymiarowymi boiskami piłkarskimi, w tym oświetlonym boiskiem  ze sztuczną nawierzchnią. Posiadamy znakomitą kadrę szkoleniową, która w większości wywodzi się spośród naszych wychowanków.

Nasz klub utrzymuje się głównie z dotacji UM Rybnika, składek, wpłat rodziców i sponsorów. Wspiera nas również duża grupa wolontariuszy, głównie rodziców naszych zawodników.

Naszym celem jest nie tylko szkolenie sportowe, ale również szeroko rozumiane wychowanie przez sport. W Szkole Mistrzostwa Sportowego młodzież ma szansę na łączenie uprawiania ulubionej dyscypliny sportowej z nauką. To szansa jaką ma niewielu w naszym regionie. Nasza działalność służy także poprawie kondycji zdrowotnej dzieci i młodzieży oraz poprawie poziomu bezpieczeństwa w naszym mieście, poprzez stworzenie dla młodzieży alternatywnych form spędzania wolnego czasu.

– Serdecznie zapraszamy na nasze boiskach wszystkich chętnych do uprawiania najpopularniejszej dyscypliny sportowej – piłki nożnej !!!
– Zapraszamy kibiców do kibicowania, a sponsorów do sponsorowania !!!
– Zapraszamy do odwiedzania naszej strony internetowej,
– Zapraszamy wszystkich do wspólnej dobrej zabawy.

 

Prezes RKP-ROW Rybnik
Jaszczuk Stanisław