O nas

Witam serdecznie w Rybnickim Klubie Piłkarskim – Szkółka Piłkarska ROW w Rybniku – bo tak brzmi jego pełna nazwa. Klub powstał na gruzach ROW-u Rybnik, który w najlepszych latach dla polskiej piłki walczył w I lidze z czołowymi drużynami  naszego kraju.

Transformacja ustrojowa i restrukturyzacja państwowych zakładów pracy, na których w słusznie minionym okresie, opierał się cały polski sport, doprowadziła w końcu do likwidacji klubu. W 1994 r. nastąpiła reaktywacja działalności sekcji piłki nożnej pod nazwą Rybnicki Klub Piłkarski w Rybniku. W późniejszych latach klub zmienił swoją nazwę na tą która obowiązuje do dnia dzisiejszego i skoncentrował się na pracy z najmłodszymi.


W roku 2001 klub został zarejestrowany w rejestrze stowarzyszeń Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem 0000000650 .
Prowadzimy działalność non profit i osiadamy status organizacji pożytku publicznego (OPP) i możemy przyjmować darowizny z 1% podatku dochodowego od osób fizycznych, do czego szczerze zachęcamy.

Klub prowadzi zajęcia wyłącznie z dziećmi i młodzieżą w wieku od 3-4 lat do wieku juniora. W regularnych zajęciach bierze udział ponad 350 dzieci w grupach rozgrywkowych, oraz przed rozgrywkowych Piłkarskiego Przedszkola, Współpracujemy ściśle z Zespołem Szkół Mistrzostwa Sportowego nr 3 w Rybniku i klubem KS ROW 1964 RYBNIK, gdzie kierujemy naszych wychowanków którzy chcą rozwijać swój talent piłkarski. Najlepszym potwierdzeniem efektywności tej współpracy są nasi wychowankowie w czołowych drużyn naszego kraju.

Naszą działalność prowadzimy na obiektach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rybniku przy ulicy Gliwickiej 72 oraz w ZS nr 3 w Rybniku i szeregu szkół rozrzuconych w różnych dzielnicach naszego miasta. Dysponujemy dobrą bazą sportową: 3 pełnowymiarowymi boiskami piłkarskimi, w tym oświetlonym boiskiem  ze sztuczną nawierzchnią. Posiadamy znakomitą kadrę szkoleniową, która w większości wywodzi się spośród naszych wychowanków. Nasz klub utrzymuje się głównie z dotacji UM Rybnika, składek, oraz darowizn sponsorów. Wspiera nas również duża grupa wolontariuszy, głównie rodziców naszych zawodników. Od 2020r. jesteśmy aktywnym uczestnikiem Programu Certyfikacji PZPN, który uzyskał rządowe wsparcie z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej. To ogromne wyzwanie, ale też systemowe wsparcie finansowe i ogromna szansa na poprawę warunków i jakości szkolenia.

Naszym celem jest nie tylko szkolenie sportowe, ale również szeroko rozumiane wychowanie przez sport. W Szkole Mistrzostwa Sportowego młodzież ma szansę na łączenie uprawiania ulubionej dyscypliny sportowej z nauką. Nasza działalność służy także poprawie kondycji zdrowotnej dzieci i młodzieży oraz poprawie poziomu bezpieczeństwa w naszym mieście, poprzez stworzenie dla młodzieży alternatywnych form spędzania wolnego czasu.

Jesienią 2021r objąłem stanowisko Prezesa Zarządu i kontynuuję prowadzenie klubu. Dziękuję moim poprzednikom za ogromną pracę, którą wykonali i postaram się jak najlepiej kontynuować to wyzwanie, chociaż mam świadomość z ogromu zad jakie są przed nami. Liczę na wsparcie wszystkich sympatyków naszego klubu w realizacji tych zadań.

– Serdecznie zapraszamy na nasze boiskach wszystkich chętnych do uprawiania najpopularniejszej dyscypliny sportowej – piłki nożnej !!!
– Zapraszamy kibiców do kibicowania, a sponsorów do sponsorowania !!!
– Zapraszamy do odwiedzania naszej strony internetowej,
– Zapraszamy wszystkich do wspólnej dobrej zabawy.

Prezes mgr Jan Janik