PIŁKA ŁĄCZY POKOLENIA – Dziadek, tata i ja – relacja z pikniku!

W dniu  01 czerwca na boiskach MOSiR w Rybniku, Rybnicki Klub Piłkarski zorganizował dla dzieci Dzień Dziecka na sportowo. Impreza trwała od godziny 9:00 do 15.

Impreza mogła zostać zorganizowana, dzięki pozyskaniu grantu z Ministerstwa Sportu  i Turystyki i jest jedną z kilku, które  są i będą realizowane w ramach projektu „PIŁKA  ŁĄCZY  POKOLENIA -Dziadek, tata i ja”.

W bezpośredniej rywalizacji sportowej, w 10 turniejach, uczestniczyło 30 drużyn i ponad 300 zawodników roczników 2009, 2010, 2011. Rozegrano 42 mecze. Ponadto można było skorzystać z „dmuchańców” oraz innych gier i zabaw, a animatorki malowały twarze dzieciakom, „przerabiając” je na myszki, kotki, itp. Wszystkich uczestników, jak szacują organizatorzy, było od 800 do 1000 osób. 

Były też kiełbaski, słodycze, i koszulki z logo organizatora i MSiT. Pogoda dopisała więc w sumie był to udany dzień spędzony aktywnie na świeżym powietrzu. Następna impreza planowana jest na  koniec sierpnia – już dzisiaj zapraszamy.

Zapraszamy również na obszerną galerię z wydarzenia pod linkiem: http://rkprowrybnik.pl/za-nami-piknik-z-okazji-dnia-dziecka-galeria