Obozy, obozy i po obozach

basen_glinice_218 sierpnia powracają z obozów sportowych ostatnie dwie grupy. Tegoroczne zgrupowania, zarówno ROW-u 1964 jak i RKP zostały zorganizowane w Milówce w hotelu TYCJAN.

Pierwsza grupa wyjechała już 13 lipca, a pozostałe w okresie od 25 lipca do 18 sierpnia.

Nikt nie przypuszczał że największym problemem organizatorów będzie – wspaniała pogoda, a konkretnie tropikalne upały !? Doszło do tego że lokalne władze podjęły decyzję o racjonowaniu wody, a najstarsi górale nie pamiętają tak niskiego poziomu przepływającej 200 m obok Soły.

Upały spowodowały że trenerzy, w trosce o zdrowie zawodników, zadecydowali o tym, aby zajęcia treningowe przeprowadzać w miarę możliwości w nietypowych godzinach –  wcześnie rano lub późnym wieczorem. Mimo tych problemów udało się zrealizować zakładane cele i programy szkoleniowe. Udało się uniknąć również poważniejszych urazów czy innego rodzaju niedyspozycji.

Oprócz zajęć sportowych zawodnicy mogli korzystać z kameralnego basenu znajdującego się w ośrodku oraz z basenów w Żywcu lub Ujsołach (GLINKA). Starsze grupy miały również zajęcia z pedagogiem . Reasumując – był to dobrze i aktywnie spędzony czas.

Nie jest wykluczone, że – jak śpiewali bracia Golcowie – do Milówki wrócimy!

Organizatorzy pragną podziękować wszystkim zawodnikom za dyscyplinę i wzorowe zachowanie w trakcie pobytu. Trenerom, wychowawcom i kierownikowi za nadzór i opiekę nad młodzieżą. Właścicielom i personelowi  TYCJANA za znakomitą kuchnię i komfortowe warunki zakwaterowania. (G.C.)