Mariusz Muszalik dyrektorem sportowym Akademii!


Miło nam poinformować, że dyrektorem sportowym naszej Akademii RKP ROW Rybnik został Mariusz Muszalik, który przez lata był związany piłkarsko z Rybnikiem
.

Mariusz w latach 2012-2018 był piłkarzem, ale również kapitanem ROW 1964 Rybnik. We wcześniejszych latach reprezentował, również w Ekstraklasie, w takie kluby jak GKS Katowice, Odra Wodzisław Śląski, Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski czy Piast Gliwice.

Po zakończeniu przygody w Rybniku, od sezonu 2018/19 jest nadal czynnym piłkarzem CKS Czeladź oraz ich pierwszym trenerem, legitymujący się licencją UEFA A.

Skąd wziął się pomysł na „powrót” do Rybnika? Mamy kilka słów od nowego dyrektora

  • Pomysł wziął się z wielu rozmów z Jasiem Janikiem, z którym się już długo znamy. Chcemy spróbować wyjść do ludzi, do trenerów aby spróbować czegoś nowego. Wiadomo, każdy ma swój pomysł na piłkę nożną i chcielibyśmy wdrożyć te pomysły, tu w Rybniku. Nie zastanawiałem się długo nad propozycją, ponieważ znam miasto bardzo dobrze, byłem tu tyle lat, że wiem jaki potencjał drzemie w tej Akademii. Chodzi nie tylko o bazę, ale też ilość dzieciaków, z których można ten potencjał wyciągnąć. 

Jakie obowiązki czekają naszego nowego dyrektora sportowego?

  • Dla mnie najważniejszy będzie najpierw kontakt bezpośredni z trenerami, rozwiązywanie problemów sprzętowych, logistycznych czy jakichkolwiek innych, które ich spotkają. Liczę na ich współpracę, otwartość, przedstawianie swoich pomysłów, które mogłyby podnieść jakość Akademii. Oczywiście w miarę upływu czasu, zaaklimatyzowania się, będą to też inne obowiązki. Chcę również zaangażować się od strony treningowej, chciałbym poznawać tych młodych piłkarzy i zaoferować również swoją indywidualną pomoc. Mamy fajną, zgraną grupę trenerów i myślę, że wpuszczenie „świeżego powietrza” do zespołu, pomoże nam jeszcze bardziej otworzyć się na wdrożenie pomysłów.