Dyplom UEFA Elite Youth dla trenera RKP

Z wielką dumą i radością informujemy, iż nasz Trener Koordynator a zarazem Trener rocznika 2005 Mateusz Kurc w ostatnich dniach uzyskał dyplom Trenera UEFA Elite Youth (najwyższa specjalizacja młodzieżowa).

Dyplom UEFA Elite Youth pozwala na dzień dzisiejszy prowadzić wszystkie zespoły seniorskie do 3 ligi włącznie jako pierwszy trener oraz wszystkie zespoły młodzieżowe na każdym poziomie. W najbliższych sezonach zostanie wprowadzone na poziomie centralnym (Ekstraklasa, I liga i II liga) wymóg, iż dyrektorem i koordynatorem akademii może być tylko i wyłącznie Trener UEFA PRO lub UEFA Elite Youth (wymóg licencyjny), tak samo również w Centralnych Ligach Juniorów (CLJ). W całym kraju jest 141 Trenerów z tą licencją (LINK). Od poniedziałku 3 grudnia, grono poszerzyło się o kolejnych 22 trenerów. Przez ostatnie pół roku uczestnicząc w kursie Trener Kurc odbywał zajęcia z fachowcami w dziedzinie piłki nożnej młodzieżowej, m.in.: Trenerem Rafałem Ulatowskim (asystent Trenera Leo Beenhakker, aktualnie Koordynator Akademii Lecha Poznań), Pawłem Habratem (psychologiem sportowym pracującym w Lechii Gdańsk, z kadrą Polski piłkarzy nożnych, tenisistami), Jorge Raffo (Koordynator i Dyrektor Akademii Szachtara Donieck zaś w przeszłości przez 5 lat był dyrektorem Akademii Barcelony oraz 7 lat Atletico Boca Juniors), i innymi. Odbył staże w klubach Szachtar Donieck i Dynamo Kijów na Ukrainie, a także w Lechu Poznań.

Trener Mateusz jest pierwszym Trenerem w naszym mieście i regionie, który ukończył ten prestiżowy kurs. Dla nas, jako społeczności klubowej jest to powód do dumy i radości, iż w naszym klubie zatrudniony jest Trener, który posiada tak wysokie kwalifikacje.

Całe środowisko klubowe Prezes, Zarząd, Trenerzy, Zawodnicy i Rodzice składają najszczersze gratulacje Trenerowi, życząc wielu sukcesów zawodowych.