Dwóch naszych byłych zawodników powołanych do Kadry Polski U16

pilkarze Wiktor Piejak (KS ROW 1964 Rybnik) i Maksymilian Tkocz (Legia Warszawa) zostali powołani na zgrupowanie Reprezentacji Polski U16 przez Trenera Przemysława Małeckiego. Zgrupowanie odbędzie się w Sulejówku, gdzie rozegrają dwa mecze kontrolne.

 

Wiktor PiejakWiktor latem przeszedł wraz z całą swoją drużyną z RKP do KS ROW i od razu został włączony w treningi pierwszego zespołu. Jesienią podpisał swój pierwszy kontrakt z drugoligowcem, występując na co dzień w drugiej drużynie w lidze okręgowej, strzelając w rozgrywkach z seniorami 11 bramek. W ostatnim meczu ROWu zadebiutował w rozgrywkach drugoligowych w spotkaniu z Olimpią Elbląg.
Maksymilian, to syn Trenera Bramkarzy Reprezentacji Polski Jarosława Tkocza. Maksymilian TkoczSwoją przygodę z piłką rozpoczął w naszym klubie pod okiem Trenera Tomasz Knapika, u którego trenował i występował przez kilka lat. Następnie przeniósł się do Promotora Zabrze, Górnika Zabrze, a dziś występuje w Legii Warszawa.
Serdecznie gratulujemy również Trenerom Tomaszowi Knapikowi oraz Krzysztofowi Skupniowi, którzy trenowali Maksymiliana i Wiktora. Trener Knapik obu w RKP, zanim rocznik 2002 poszedł do szkoły sportowej. Zaś Trener Skupień Wiktora gdy ten chodził do klasy sportowej.
Obu zawodnikom serdecznie gratulujemy i mocno trzymamy kciuki by zdrowie dopisało i mogli z jak najlepszej strony zaprezentować się i zostać już w Reprezentacji na stałe. Wiktor i Maksymilian to kolejni zawodnicy naszego klubu, którzy dostali powołania do Młodzieżowych Reprezentacji Polski.
W ostatnich latach tego zaszczytu dostąpili również Bartek Slisz (rocznik 1999, dziś Zagłębie Lubin – kadra pierwszego zespołu), Paweł Mandrysz (rocznik 1997, dziś GKS Katowice). Bartek i Paweł to również nasi wychowankowie, którzy przeszli szkolenie w RKP i KS ROW, gdzie występując w pierwszym zespole w rozgrywkach 2 czy 1 ligi zapracowali sobie na transfery do mocniejszych klubów.